Adwokat rozwody w Warszawie
Prawo

Adwokat rozwody w Warszawie

Adwokat rozwody w Warszawie: jeśli wiemy już, iż uratowanie naszego małżeństwa nie będzie możliwe i myślimy nad złożeniem papierów rozwodowych, z pewnością zastanawiamy się jak dokonać wyboru właściwego adwokata. Nie zawsze jest to takie łatwe zadanie. Jeśli nie chcemy albo nie potrafimy poprowadzić swojej rozprawy sądowej odnośnie rozwodu z małżonkiem, powinniśmy przemyśleć kwestię zaangażowania prawnika. To on będzie reprezentować nasze interesy. Jak wybrać adwokata do przeprowadzenia sprawy rozwodowej? W poniższym artykule, postaramy się odpowiedzieć na tak postawione pytanie.

Renoma kancelarii oraz wiek prawnika

Zacznijmy od tego, iż dokonanie wyboru prawnika mającego poprowadzić naszą sprawę rozwodową zasadniczo stanowi konieczność w przypadkach, kiedy jeden spośród małżonków już posiada własnego pełnomocnika. W takiej sytuacji raczej pewne będzie to, iż podczas rozprawy nie będzie zbyt miło, a szykowany sposób postępowania może być ciężkim orzechem do zgryzienia. Jeżeli wiemy, iż nasz teraźniejszy małżonek korzysta z usług świadczonych przez profesjonalnie działającego pełnomocnika, tym bardziej powinniśmy zaopatrzyć się w taką pomoc. Jak jednak dokonać wyboru odpowiedniej osoby w czasach, kiedy to raczej mamy dosyć ograniczoną ilość adwokatów?

Najważniejszą kwestią, która powinna nas skłaniać do wybrania danego pełnomocnika, winno być posiadane przez niego doświadczenie. Nie możemy mylić go, jednakże z wiekiem potencjalnego adwokata. Nie każdy spośród starszych pełnomocników zagwarantuje, iż sprawa będzie przeprowadzona bez większych kłopotów. Musimy bowiem mieć na uwadze, iż rodzime prawo podlega częstym zmianom, tyczy się to również rozwodowych spraw i ogólnie rozumianych cywilnych procedur. Dlatego też, wymagane będzie, żeby pełnomocnik aktualizował na bieżąco własną wiedzę.

Doświadczenie pełnomocnika – jak je sprawdzić?

Przede wszystkim powinniśmy zbadać, czy wybrana przez nas osoba specjalizuje się w odpowiedniej dziedzinie prawa. Stanowi to gwarancję, iż wybrany pełnomocnik zna się na własnej pracy i posiada sporą wiedzę z wybranego zakresu prawa. Specjalista w jednej branży daje zasadniczo gwarancję, iż jest silnie zakorzeniony w praktyce i będzie doskonale orientował się w zakresie prawnych zmian oraz samo dokształcania w wybranej dziedzinie. Taki prawnik będzie lepiej wykonywał powierzone mu zadania, aniżeli osoba, która teoretycznie zna się na wszystkich aspektach prawa. Obecnie tak samo istotna, co specjalizacja jest również ocena klientów. Im więcej pozytywnych opinii wystawionych konkretnemu pełnomocnikowi, tym większe są szanse, iż zna się on na swojej profesji i jest do tego skuteczny w działaniach.

Wynagrodzenie dla prawnika nie powinno być najważniejsze

Spora część osób podejmując decyzję o wyborze pełnomocnika do prowadzenia sprawy rozwodowej, poświęca sporo czasu na uzyskanie odpowiedzi na pytanie, odnośnie kosztów rozwodu w Warszawie. Najważniejszą kwestią jest zatem cena, którą tak naprawdę powinno się wziąć pod uwagę na miejscu ostatnim. Niewątpliwie, nikt z nas nie będzie chciał wydawać milionów na poczet rozwodu jednak, jeżeli w perspektywie czasu może dojść do przegrania sprawy, to chyba lepiej będzie wydać większą kwotę na profesjonalnie działającego pełnomocnika, aniżeli stracić sporą część majątku wspólnego.

Adwokat rozwody w WarszawieCeny prawniczych usług są niezwykle zróżnicowane, sporo zależy w takiej kwestii nie tylko od lokalizacji danej kancelarii, posiadanej przez nią renomy, doświadczenia pełnomocników, ale również od stopnia skomplikowania naszej sprawy rozwodowej. Nie uda się nam zatem znaleźć cennika, który pokaże nam jednoznacznie, ile będziemy zmuszeni zapłacić za usługi prawnika, które wykona on w ramach rozwodowej sprawy. W takiej sytuacji niezbędne jest udanie się do kancelarii oraz przeprowadzenie szczerej rozmowy z pełnomocnikiem, który podda obiektywnej ocenie całość sytuacji i doradzi w jaki sposób poprowadzić całość sprawy. Potencjalny prawnik zaproponuje własną cenę i pozostawi nam czas na podjęcie decyzji. Bez względu na to, to nie cena powinna stanowić kwestię decyzyjną w sprawie wyboru odpowiedniego pełnomocnika.

Wsparcie na wszystkich etapach rozwodu

Dobry pełnomocnik nie tylko będzie wiedzieć jak poprowadzić naszą sprawę, ale również nas wesprze. Sprawy rozwodowe stanowią jedne z najmniej przyjemnych, zatem nie ma nic dziwnego w tym, iż małżonkowie będą potrzebowali nie tylko pomocy merytorycznej od pełnomocnika, ale również nierzadko po prosty zrozumienia i dobrego słowa.

Dobry adwokat rozwodowy dba nie tylko o znajomość przepisów, ale również o właściwe poinformowanie własnego klienta na każdym z etapów sprawy. Niezbędny będzie zatem odpowiedni kontakt ze stroną – jeżeli dostrzeżemy, iż pełnomocnik jest niezbyt zaangażowany, przekłada ciągle spotkania, nie wyjaśnia nam wszelkich kwestii i zależy mu raczej na zarobieniu pieniędzy, aniżeli na nas, lepszym wyborem będzie zmiana pełnomocnika. Pełnomocnik, winien być nie tylko profesjonalny, ale również empatyczny wobec sytuacji danej osoby.