Co zamiast kafelek pod meble kuchenne
Wnętrza

Co zamiast kafelek pod meble kuchenne

Co zamiast kafelek pod meble kuchenne – elegancko wykończona kuchnia to doskonałe skomponowane elementy, odpowiedniej jakości urządzenia AGD. Wszystko musi być dopracowane pod najmniejszym kątem. Dotyczy to zarówno stylistyki mebli, jak również materiałów wykończeniowych. Zwieńczeniem tego jest oczywiście odpowiednie oświetlenie. Odpowiednio dobrane lampy pozwalają uwypuklić walory kuchni, jak też ułatwić jej użytkowanie.

Jakie oświetlenie do kuchni wybrać?

Jeśli chodzi o tego typu przestrzenie do wyboru jest kilka możliwości. Przede wszystkim należy zatroszczyć się o centralne oświetlenie. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują lampy reflektorowe, czy tez umieszczane na szynach. Istnieje możliwość manipulacji kierunek padania światła, a kilka żarówek doskonale oświetla całą przestrzeń. Trzeba jednak pamiętać również o oświetleniu punktowym. Jedną z najważniejszych przestrzeni w kuchni jest oczywiście blat roboczy. Dlatego warto zadbać o jego doświetlenie. Doskonale w tym celu sprawdzają się taśmy LED montowane bezpośrednio pod szafkami wiszącymi. W ten sposób uzyskany jest efekt równomiernego oświetlenia całej powierzchni roboczej.

W jaki sposób wykończyć kuchnię?

Jednym z elementów, na który należy zwrócić uwagę jest oczywiście podłoga. W kuchni często używa się zlewu, także sprzętów takich, jak zmywarka. Z tej racji ważne jest, aby podłoga wykonana była z elementów odpornych na wilgoć i zamoczenie. W wielu przypadkach wykorzystuje się różnego typu płytki, które są bardzo trwałym rozwiązaniem. Szeroki wybór deseni pozwala na stworzenie ciekawej kompozycji. W ostatnim jednak czasie coraz popularniejszy staje się także beton architektoniczny. Przede wszystkim uzyskana za jego pośrednictwem powierzchnia jest jednolita. Brak w nim żłobień, które powstają na łączeniu płytek a następnie zostają wypełnione fugą. W pewnym stopniu ułatwia to utrzymanie czystości w tym pomieszczeniu, ale zapewnia też zaskakujący efekt wizualny. Atutem tego materiału jest jego antypoślizgowość.

Meble kuchenne – jakie wybrać?

Zakup meble do kuchni to decyzja poważna. Przede wszystkim nikt nie planuje wymiany mebli, co kilka sezonów, dlatego od mebli oczekuje przede wszystkim wytrzymałości, precyzji wykonania, ale również wysokiej estetyki. W przypadku standardowych kuchni można wykorzystać gotowe zestawy meblowe, dostępne w salonach meblarskich. Wyposażone są niejednokrotnie w niezbędne urządzenia, jak płyta kuchenki, piekarnik, także zmywarka. Innym rozwiązaniem jest oczywiście zamówienia mebli na wymiar.

Dlaczego warto zamówić meble na wymiar?

Podstawową zaletą tego typu rozwiązań jest bardzo precyzyjnie dopasowanie zabudowy meblarskiej do konkretnej przestrzeni. Oznacza to, iż każdy projekt zostaje dopasowany do przestrzeni, a jednocześnie gustów klientów. Umożliwia to stworzenie ciekawej, funkcjonalnej aranżacji, która posiada wysoki standard estetyczny, jak też odznacza się możliwością wykorzystania wysokiej jakości elementów, jak zawiasy, prowadnice do szuflad, czy eleganckie uchwyty. Możliwość dokonania wyboru w zakresie poszczególnych rozwiązań przekłada się na indywidualny projekt. Tego typu usługa często uwzględnia także montaż kuchni, wraz z wykonaniem blatu roboczego, dzięki czemu klient w efekcie otrzymuje gotową do użytkowania kuchnię.

Meble kuchenne – o czym warto pamiętać?

Jedną z podstawowych kwestii jest przestrzeń pomiędzy meblami. Między szafkami wiszącymi a blatem roboczym pozostaje wolna przestrzeń ściany, którą można potraktować jako element dekoracyjny. Bardzo ważne jest również, aby bez względu na to, czy ściana pozostanie wyłącznie pomalowana, czy użyte będą inne materiały wykończeniowe, zadbać o montaż odpowiednich elementów bezpośredni za kuchenką. Wynika to z faktu, iż podczas gotowania może dojść do zabrudzenia ściany. Wykorzystanie łatwych w czyszczeni materiałów ułatwia utrzymanie porządku i estetycznego wyglądu kuchni. Często materiałem wykorzystywanym do aranżacji tego miejsca były kafelki. Coraz więcej osób, także projektantów wnętrz poszukuje jednak alternatywy dlatego rozwiązania.

Alternatywne materiały do wykończenia kuchni

Co zamiast kafelek pod meble kuchenneTak samo jak kafelki na ścianie, tak również te podłogowe są elementami, które niektórym już się przejadły. Oczywiście wybór rozwiązania jest kwestią gustu, a eleganckie modele prezentują się doskonale na podłodze, czy ścianie. Jednak rozwój w sektorze budowlanym wpłynął na powstanie nowoczesnych rozwiązań, które umożliwiają efektowne, bardzo trwałe wykończenie ścian, czy podłogi. Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie panele kuchenne, które imitują kamień. Doskonale sprawdzają się w nowoczesnych przestrzeniach. Są doskonałym uzupełnieniem białych, ja również szarych mebli. Alternatywą jest również wspomniany beton architektoniczny, który może być użyty na podłogach, jak też tynk dekoracyjny, który służy do wykończenia ścian. W ten sposób uzyskany zostanie efekt imitujące naturalne materiały, odporny na uszkodzenia i bardzo wytrzymały. Rozwiązanie to zyskuje coraz większą liczbę sympatyków, z uwagi na wysoką estetykę i przez to, że wpisuje się w nowoczesne trendy wykończeniowe.