Co zrobić by nie było widać wgniecenia?
Motoryzacja Usługi

Co zrobić by nie było widać wgniecenia?

Co zrobić by nie było widać wgniecenia? Biorąc pod uwagę fakt, że karoseria jest najdroższą częścią pojazdu, właściciel samochodu musi stale monitorować jej stan, aby wydłużyć żywotność głównych struktur napędowych i poszczególnych elementów karoserii. Głównym zadaniem jest kompleksowa ochrona karoserii przed korozją. Należy również zauważyć, że nadwozie niesie nie tylko ładunek funkcjonalny, ale także estetyczny. Jednocześnie uszkodzenia takie jak wgniecenie mogą znacznie pogorszyć wygląd auta. 

Co zrobić by nie było widać wgniecenia na karoserii samochodu?

Spadające przedmioty, konsekwencje silnego gradobicia, kontakt drzwi sąsiednich samochodów z karoserią Twojego samochodu, gruz, który wyleciał spod koła sąsiednich aut, ale najczęściej błędy parkowania zarówno własne, jak i sąsiadów na podwórku czy w garażu w wyniku tych i wielu innych scenariuszy na karoserii mogą pojawić się wgniecenia. Czy zawsze trzeba oddawać auto do lakiernika, czy istnieją inne metody usuwania wgnieceń? Jest wiele metod, które pomogą przywrócić dobry stan karoserii i są znane fachowcom pracującym w naszym warsztacie.

Pamiętaj, że samodzielne próby takich prac mogą tylko pogorszyć już i tak uszkodzoną powłokę nadwozia. Dobrą i niedrogą metodą jest usuwanie wgnieceń bez lakierowania, która pozwala naprawić uszkodzenia, zachowując fabryczny lakier w nienaruszonym stanie. Specjalizujemy się w wykonywaniu takich zadań z doskonałym efektem. Jeśli więc na karoserii Twojego samochodu widoczne są wgniecenia skontaktuj się z nami a wizyta u lakiernika będzie zbyteczna.

Samodzielne usuwanie wgnieceń na karoserii przy pomocy przyssawek próżniowych

Podczas pracy z przyssawkami próżniowymi nie będą potrzebne inne urządzenia i materiały. Wydajność pracy zależy bezpośrednio od tego, jak dobrze narzędzie zostało dopasowane do konkretnego wgniecenia. Aby uzyskać dobre wyniki i uniknąć lakierowania, upewnij się, że średnica przyssawki jest nieco mniejsza niż rozmiar wgniecenia.

W takim przypadku krawędzie przyssawki muszą ściśle przylegać do metalu, w przeciwnym razie powstanie wiązania próżniowego będzie trudne. Innymi słowy, przy użyciu tej metody trudno będzie wyeliminować defekty o skomplikowanych wgnieceniach. Przed założeniem przyssawki uszkodzony sektor należy umyć i osuszyć, w razie potrzeby usunąć osadzony brud lub rdzę.

Po zamocowaniu przyssawki wypompowujemy powietrze z powstałej wnęki. W różnych modelach przyssawek proces ten odbywa się na różne sposoby. Po tym możesz zacząć wyciągać wgniecenie. W tym celu pociągnij uchwyt przyssawki w żądanym kierunku. Zwykle wystarcza siła mięśni, ale czasami można wykorzystać przyczepność innych pojazdów. W końcowej fazie do wnęki między karoserią a przyssawką wpuszczane jest powietrze w celu odpięcia jej od metalu. Dobrze mieć doświadczenie w wykonywaniu takich prac, w przeciwnym wypadku efekt usuwania wgnieceń może okazać się niezadowalający.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania samochodu

Usunięcie wgnieceń bez lakierowania szybko przywróci powierzchnię karoserii do stanu pierwotnego. Technologia ta stała się dziś powszechna. W naszym warsztacie z każdym dniem rośnie zainteresowanie wśród kierowców tym rewolucyjnym procesem prowadzącym do zachowania oryginalnej powłoki lakierniczej.

Jakie wgniecenia można usunąć bez lakierowania samochodu?

Oczywiście nie wszystkie uszkodzenia karoserii da się naprawić bez gruntownego remontu.

 Do tej pory zaawansowana technologia usuwania wgnieceń bez lakierowania jest w stanie w 97-100% poradzić sobie z konsekwencjami:

  • Sople lodu, grad.
  • Nieostrożne parkowanie.
  • Nieostrożne otwieranie drzwi.
  • Szkody komunikacyjne.
  • Akty wandalizmu: zewnętrzny nacisk dłoni i stóp na element karoserii. 

Posiadamy nowoczesny sprzęt i umiejętności, dlatego z łatwością usuniemy wgniecenie na karoserii. Ważne jest, aby lakier nie był uszkodzony, a stopień rozciągnięcia metalu był niewielki. Ważne! Tylko wykwalifikowany specjalista może dokładnie określić możliwość usunięcia wgnieceń bez lakierowania. Poda również dokładną cenę za nadchodzące naprawy.

Korzyści z usuwania wgnieceń bez lakierowania

Nowy sposób usuwania wgnieceń bez lakierowania sprawdza się doskonale. Z usługi tej korzysta coraz więcej właścicieli samochodów z uszkodzeniami karoserii z różnych powodów. Po pierwsze, praca z metalem odbywa się szybko. Przy tradycyjnej technologii naprawy karoserii zajmują kilka dni. Dzieje się tak dlatego, że każda warstwa nałożonej szpachli, podkładu i lakieru musi całkowicie wyschnąć i stwardnieć, po czym samochód również jest lakierowany. A to zajmuje dużo czasu. Usunięcie wgnieceń przy użyciu nowoczesnej technologii następuje w ciągu kilkudziesięciu minut do kilku godzin.

Co zrobić by nie było widać wgniecenia?
Co zrobić by nie było widać wgniecenia?

Drugą ważną zaletą tego sposobu usuwania wgnieceń jest ekonomiczność pracy. Na kształtowanie się kosztów pracy nie mają wpływu tak drogie materiały jak szpachlówki, farby, lakiery itp. Zazwyczaj takie usuwanie wgnieceń kosztuje właściciela kilka razy taniej niż przy tradycyjnych metodach naprawy karoserii. Najczęściej możliwe jest usunięcie wgnieceń bez demontażu elementów karoserii i wykończenia wnętrza. Fabryczny lakier po takiej renowacji zachowuje swoje funkcje ochronne.

Podczas usuwania wgnieceń bez lakierowania stosuje się specjalistyczne narzędzie do prac wewnętrznych i zewnętrznych. Jest to kompetentne i aktualne połączenie różnych systemów wyrównania, które pozwala idealnie skorygować uszkodzoną powierzchnię. Zastosowany system klejowy obejmuje: specjalne grzybki, adapter, mini-podnośnik i pistolet do kleju. Jako narzędzia pomocnicze nasi fachowcy wykorzystują: młotki, rdzenie, kliny, kielnie, ograniczniki, podkładki rozprężne, zaciski i uchwyty.