Emporio Armani jak rozpoznać podróbkę?
Moda

Emporio Armani jak rozpoznać podróbkę?

Emporio Armani jak rozpoznać podróbkę? Ubrania ekskluzywne jest to bardzo szczególny rodzaj odzieży. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, że od innych rodzajów odzieży, odzież ekskluzywna taka jak na przykład odzież firmy Emporio Armani, wyróżnia się ceną. Cena może być kilkanaście, a czasami nawet kilkadziesiąt razy wyższa, niż ubrań od innych producentów, ale cena ta ma oczywiście swoje uzasadnienie. Niektórzy sugerują, że cena taka jest tylko i wyłącznie efektem tego, że markowa odzież męska i damska, ma metkę danego producenta przypiętą do odzieży. W rzeczywistości jest inaczej. Co prawda metka może mieć wpływ na kilka procent wartości ubrania, ale przede wszystkim cena jest wyznacznikiem tego, że ubranie jest wykonane z dużą dbałością o jakość zarówno wykonania, jak i materiału. Jakość, która jest nieporównywalna z ubraniami tańszymi.

Dlaczego cena ma znaczenie?

Emporio Armani jak rozpoznać podróbkę?

Wstępnie wspomnieliśmy, że za metką musi stać produkt od oryginalnego producenta. Dlaczego jest to takie ważne? Firma Emporio Armani produkuje bardzo dużo produktów, między innymi bluzki Armani, spodnie Armani oraz wiele innych. Na rynku jest bardzo dużo różnego rodzaju produktów odzieżowych, które również są sygnowane metką Armani, ale które kosztują wielokrotnie taniej. W rzeczywistości takie ubrania są podróbkami. Możemy oczywiście kupić na przykład spodnie od Armaniego sporo taniej i będą to spodnie oryginalne, ale najczęściej są to rzeczy używane i są tańsze, ponieważ jak każda rzecz używana, wartość takiej rzeczy maleje. Oryginalne spodnie czy bluzki Armani, nigdy nie mogą być dużo tańsze niż ich odpowiedniki w sklepie firmowym.

Czy mamy dużo podróbek odzieży ekskluzywnej?

Podrabianie odzieży ekskluzywnej od jakiegoś czasu, jest procederem przeprowadzonym na dość szeroką skalę i wie to na przykład każda osoba, która była na przykład w Chinach. W Chinach są potężne sklepy, w których możemy kupić bardzo dużo produktów w relatywnie niskiej cenie i niemal wszystkie te produkty, są podróbkami ekskluzywnej odzieży oraz akcesoriów. Torebki Diora czy bluzki Armaniego wszystko to można kupić za ułamek normalnej wartości rynkowej. Oczywiście mówimy tutaj o wartości rynkowej ubrań oryginalnych. Można oczywiście również tego typu odzież zamówić przez internet. Jeżeli ktoś zamawiała tego typu odzież przez internet, to zazwyczaj ma świadomość tego, że kupuje podróbki, czyli ma świadomość, że ich jakość będzie prawdopodobnie znacząco odbiegać od ubrań oryginalnego producenta. Niestety dzieje się również tak, że wiele osób kupuje większe ilości takich produktów, a następnie wtórnie odsprzedaje je na polskim rynku, jako ubrania oryginalne. Jest to proceder niezwykle kuszący, ponieważ przebitka cenowa na takiej operacji, jest niezwykle duża i nawet jeżeli w Polsce, kupujemy podróbkę Armaniego sporo taniej niż ubrania oryginalne, to po pierwsze są one sprzedawane jako oryginały, więc nie mamy świadomości tego, że kupujemy produkt wybrakowany a po drugie osoba, która to sprzedaje i tak bardzo dużo na tym zarabia.

W jaki sposób odróżnić oryginał od podróbki

Ponieważ na rynku jest bardzo dużo ubrań sprzedawanych pod szyldami na przykład Armaniego, Diora czy innych ekskluzywnych producentów, często pojawia się pytanie, w jaki sposób możemy odróżnić produkt oryginalny od podróbki? Tak naprawdę możemy to zrobić, stosując kilka prostych kroków. Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest krytyczne spojrzenie na cenę produktu. Jeżeli kupujemy oryginalne jeansy, które są dwukrotnie lub trzykrotnie tańsze od tych, które widnieją na stronie internetowej oficjalnego sklepu Armaniego, to już powinna zapalić się nam czerwona lampka, że prawdopodobnie coś z tymi spodniami jest nie tak. Najprawdopodobniej jest to podróbka. Druga sprawa dotyczy sytuacji, kiedy już kupiliśmy dany produkt i nie jesteśmy pewni, czy jest lub są one faktycznie oryginalne. Od razu powinniśmy sprawdzić metkę i zobaczyć czy jest na niej numer RN lub CA. Numery te są czymś w rodzaju identyfikatorów odzieży. Na podstawie danego numeru możemy sprawdzić, czy czym jest dany produkt, gdzie został wyprodukowany oraz z jakich materiałów. Jeżeli mamy taki numer i po wpisaniu go na stronie producenta nie pojawił się żaden wynik, mamy do czynienia z podróbką. Jeżeli numer został sfabrykowany i po wpisaniu go, system pokaże nam, że produkt jest bluzką, a w rzeczywistości kupiliśmy spodnie, to również jest podróbka. Jeśli numeru nie ma w ogóle, to również jest to pewne, że jest to podróbka. Jest to bardzo dobra metoda na sprawdzenie oryginalności ubrań. Kolejną sprawą jest sprawdzenie jakości materiału, z jakiego ubranie jest wykonane. Oryginalne ubrania są wykonane z materiałów bardzo wysokiej jakości, najczęściej całkowicie albo przy bardzo dużym udziale materiałów naturalnych. Ubrania te są z natury dość cienkie, ponieważ materiały są bardziej wytrzymałe, a jednocześnie na przykład pozwalają utrzymać wysoki komfort termiczny, przy dość niskiej grubości. Inną sprawą, na jaką powinniśmy na pewno zwrócić uwagę, jest jakość wykończenia. W szczególności mając na uwadze szwy, materiał guzików, to czy zamki są równo wszyte oraz, czy logo jest precyzyjnie i dobrze wykończone.