Holowanie auta Warszawa
Transport Usługi

Holowanie auta Warszawa

Jeśli jedziesz ulicami stolicy i silnik zgaśnie, są problemy z podwoziem – wezwij holowanie auta Warszawa. Zapewnione jest wyciąganie pojazdu z rowu, stawianie na koła i dostarczenie do najbliższego serwisu samochodowego. Pracownik naszej pomocy drogowej szybko i profesjonalnie oceni sytuację i załaduje samochód na specjalną platformę transportową.

Zalety naszych lawet do holowania auta w Warszawie

 • Niska cena zamówienia.
 • Szybki przyjazd.
 • 100% zgodność z przepisami ruchu drogowego.

Możesz zadzwonić do naszej pomocy drogowej i zamówić niedrogie holowanie auta w Warszawie. Poinformuj dyspozytora o marce i modelu samochodu, podaj numer rejestracyjny, adres postoju samochodu. W przypadku, gdy usterka techniczna pojazdu nie pozwala na poruszanie się w określonym kierunku, może być wymagane holowanie auta i skorzystanie z naszej lawety. Dość często przyczyną takiej awarii jest wypadek drogowy, w wyniku którego samochód nie może obejść się bez pomocy z zewnątrz. Poza wypadkiem lista sytuacji, w których trzeba wezwać lawetę, jest dość obszerna. Dlatego wskazane jest, aby każdy kierowca znał procedurę, jeśli napotka podobną sytuację, w której pilnie potrzebna jest pomoc w nagłych wypadkach.

Obecnie usługa zamówienia lawety i holowania auta w Warszawie świadczona jest przez całą dobę bez przerw i weekendów. Aby wezwać pojazd ewakuacyjny, kierowca znajdujący się w trudnej sytuacji powinien zadzwonić do dyspozytora pod nasz numer telefonu. Przyjmując wniosek, dyspozytor zadaje pytania wyjaśniające dokładną lokalizację pojazdu, jego aktualny stan techniczny, aby mieć wyobrażenie o złożoności nadchodzącej operacji ewakuacji pojazdu.

Dopasowanie lawety do holowania auta w Warszawie

Ogromną rolę odgrywa profesjonalizm pracowników naszej pomocy drogowej świadczącej usługi holowania aut w Warszawie. Nasi kierowcy przeszli specjalne szkolenie, które będzie niezawodną gwarancją, że profesjonalnie posługują się skomplikowanym specjalistycznym sprzętem i nie uszkodzą obsługiwanego pojazdu swoimi działaniami.

Przy wyborze modelu lawety i dodatkowych urządzeń specjalnych przez naszą pomoc drogową bierze się pod uwagę wiele czynników, począwszy od cech konstrukcyjnych pojazdu, a skończywszy na jego wymiarach. Pod uwagę brane są również cechy terenu, w szczególności droga, która może być szeroka lub wąska. Obiektywna ocena sytuacji nie będzie pełna bez zgłoszenia charakteru usterki. W niektórych przypadkach, na przykład w wypadku na dużą skalę, może być wymagany holownik, który może przewozić więcej niż jeden pojazd jednocześnie.

Warto zauważyć, że auta uszkodzone w wyniku wypadku dość trudno jest załadować na specjalną platformę. W takim przypadku niezbędny jest specjalny sprzęt. Załadunek samochodów po wypadku często odbywa się za pomocą dźwigu-manipulatora i wciągarki. Trudniejszym zadaniem jest ewakuacja ciężarówek i autobusów. W związku z tym transportem wykorzystywane są specjalne lawety wyposażone w platformę, na której częściowo odbywa się załadunek. Częściowe obciążenie polega na obecności jednej pary kół na platformie, a drugiej pary bezpośrednio na drodze. Ale tego typu można używać tylko wtedy, gdy koła samochodu nie są zablokowane. Obliczenie usługi holowania auta w Warszawie będzie zależeć od wielu powiązanych czynników.

Następujące punkty będą miały wpływ na oszacowanie ceny:

 • Odległość od postoju lawety w stosunku do uszkodzonego samochodu.
 • Złożoność operacji załadunku samochodu na platformę.
 • Kategoria używanego sprzętu specjalnego.
 • Czas pracy lawety.

Co powinienem zrobić, jeśli mój samochód zepsuje się na ruchliwej drodze?

Holowanie auta Warszawa
Holowanie auta Warszawa

Ruchliwa droga należy do obszarów, na których trzeba zachować wzmożone środki ostrożności. Wynika to głównie z charakteru drogi i dużego ryzyka dodatkowych nieszczęść. Bardzo ważne jest zaznaczenie miejsca zatrzymania awaryjnego, a następnie wezwanie pomocy technicznej która wykona holowanie auta w Warszawie.

Bezpieczeństwo samochodu jest podstawowym działaniem jakie trzeba podjąć w przypadku wypadku drogowego. Kierowca ma obowiązek zjechania na pas awaryjny, konieczne jest włączenie świateł awaryjnych i opuszczenie auta. Kierowca musi nosić kamizelkę odblaskową i upewnić się, że miejsce jest prawidłowo oznaczone znakiem awaryjnego zatrzymania. W oczekiwaniu na pojazd przeznaczony do holowania aut  trzeba zadbać o prawidłowe przygotowanie samochodu do transportowania. Głównie chodzi o modele z automatyczną skrzynią biegów.

Warto skontaktować się z ubezpieczycielem, od którego wykupiono polisę samochodową. W ramach pomocy możesz kwalifikować się do bezpłatnego holowania. W przeciwnym razie powinieneś sam skontaktować się z naszą pomocą drogową, dzwoniąc do nas pod wskazany numer.

Inne problemy rozwiązywane przez pomoc drogową:

 • Bezpłatne holowanie auta w Warszawie – pokolizyjne z OC sprawcy.
 • Holowanie aut osobowych, dostawczych, quadów, skuterów, kamperów, maszyn rolniczych, budowlanych itp.
 • Awaryjne otwieranie auta.
 • Dowóz paliwa.
 • Wymiana koła.
 • Wyciąganie samochodów z parkingów podziemnych, zasp śnieżnych itp. 

Profesjonalne holowanie aut w Warszawie

Najlepiej z holowaniem aut w Warszawie poradzą sobie specjaliści z naszej pomocy drogowej którzy dysponują odpowiednim wyposażeniem – holownikami i lawetą. W przypadku drobnych usterek istnieje możliwość naprawy na miejscu, dla tego zlecenia realizowana jest usługa pomocy drogowej. Jednak w przypadku uszkodzenia silnika lub innych krytycznych podzespołów pojazd zostanie odholowany do najbliższego parkingu, warsztatu lub innego miejsca wskazanego przez kierowcę.