Ile kosztują kursy językowe?
Edukacja Usługi

Ile kosztują kursy językowe?

Ile kosztują kursy językowe? W obecnych czasach jedną z najważniejszych kompetencji, jaką możemy pochwalić się w CV czy przyszłemu pracodawcy to znajomość języków obcych. Coraz więcej branż i firm wychodzi poza zakres krajowy świadczenia swoich usług i oferowania produktów i otwierają się na nowe, zagraniczne rynki. By jednak taka współpraca odpowiednio przebiegła, niezbędne są odpowiednie zdolności komunikacyjne, które mają zachęcić potencjalnych kontrahentów zagranicznych, do współpracy z nami.

Nie tylko w obszarze zdobycia nowej pracy języki są ważne. Nauka na zagranicznych uniwersytetach, częste wyjazdy czy chęć pozyskania szczegółowych informacji na jakiś temat w internecie mogą stanowić kłopot, jeśli niedostatecznie znamy język obcy. Jednak gdzie nauczyć się języka obcego, gdy etap szkolny mamy już za sobą? Jedną z najlepszych odpowiedzi jest kurs językowy. Dlaczego warto uczestniczyć w zajęciach obcego języka? Z myślą o kim takie kursy zostały stworzone? Czy lepsza jest samodzielna nauka? Te wszystkie informacje zostaną przekazane w poniższym artykule.

Dlaczego warto zapisać się na kurs językowy?

Istnieje wiele powodów, dla których powinniśmy zdecydować się na uczestnictwo w kursach językowych. Przede wszystkim oprócz praktycznego zdobywania wiedzy nawiązujemy nowe znajomości wśród kursantów bądź lektorów, z którymi prowadzimy konwersacje w obcym języku, a co za tym idzie, szlifujemy swoje umiejętności swobodnej komunikacji. Podczas zajęć na kursie językowym jesteśmy pod opieką profesjonalnego lektora lub native speakera, który już od samego początku pomoże nam w uniknięciu błędów w wymowie i będzie przez cały okres zajęć zwracać nam uwagę na szereg niedociągnięć, co okaże się w długim czasie zbawienne dla nas jako adeptów języka obcego. Co więcej, kursy językowe są z reguły prowadzone w zgodzie z pewnymi standardami i ścieżkami rozwoju, które drogą wielu badań zostały zoptymalizowane tak, by uczestnik poniósł jak największy sukces w nauce. 

Kto powinien pomyśleć o zapisaniu się na kurs językowy

Ile kosztują kursy językowe?Istnieje wiele rodzajów ludzi, którzy powinni zainteresować się uczestnictwem w specjalnych kursach językowych. Możemy rozpocząć od tych, którzy planują przebranżowić się i szukać pracy w branży, która wymaga od nas nauki języka obcego. W tym wypadku rodzaj kursu powinien zależeć od naszych dotychczasowych doświadczeń, ale też potrzeb. Inną grupą osób są takie, które znają dobrze język w teorii, jednak ze względu na brak możliwości porozumiewania się w nim, potrzebują odpowiedniego obycia. To właśnie na kursie językowym nastawionym na konwersacje zdobędziemy odpowiedni warsztat, który umożliwi nam swobodną komunikację z obcokrajowcami.

Wiele osób zaczynających czuje się po prostu niewykształconymi, nie znając żadnego języka obcego. To właśnie ambicja nie pozwala im zatrzymać się w tym miejscu i zmusza nas do nauki. Tak naprawdę każdy powód nauki obcego języka jest dobry, o ile robimy to z własnej, nieprzymuszonej woli. W wielu przypadkach firma decyduje się na zapewnienie lekcji językowych swoim pracownikom, co jest dla nich samym doskonałym benefitem, jednak niekoniecznie przyłożą do takiej nauki odpowiednio energii, jeśli nie zależy im na poszerzeniu kompetencji.

Kurs językowy czy samodzielna nauka ? 

Wielu przeciwników kursów językowych twierdzi, że istnieją znacznie lepsze metody nauki języków obcych. Samodzielna nauka poprzez aplikacje online, otaczanie się językiem obcym w filmach i serialach czy czytanie po angielsku ich zdaniem wystarcza, by w krótkim czasie nabyć takie same umiejętności, jak w przypadku nauki na kursie językowym. Oczywiście takie sposoby są znacznie tańsze, jednak nie zawsze idzie to w parze z jakością nauki. Podczas płatnych lekcji z profesjonalnym lektorem zawsze będziemy słuchani, a co za tym idzie, poprawiania w przypadku, gdy popełniamy jakieś błędy językowe. Inna sprawa to kwestia samodyscypliny. W przypadku nauki języka obcego jest to jedna z najważniejszych kwestii, by do języka sięgać regularnie. Samodzielnie jest to niesamowicie trudne zadanie, podczas gdy zajęcia na kursie niejako zmuszają nas do przerobienia danego materiału, by nie wyjść źle przed lektorem i współkursantami. 

Jakie języki i na jakich poziomach są realizowane na kursach językowych?

Obecnie na rynku dostępne są wszystkie możliwe języki w dowolnie wybranych poziomach zaawansowania. Na rynku spotkać możemy dziesiątki szkół językowych, które umożliwiają nam naukę dowolnego języka. Tylko od naszych potrzeb i preferencji zależy, na jaki język się zdecydujemy. 

Ile kosztują kursy językowe?

Koszt kursu językowego jest uzależniony od tego, jaki język studiujemy, jak liczna jest grupa oraz jaka jest forma nauki (indywidualna czy w grupie). Za grupowe lekcje języka angielskiego zapłacimy od 25 do 40 złotych za godzinę zegarową. Jeśli natomiast zależy nam na zajęciach indywidualnych, cena podrośnie nawet do 100 złotych. Im język mniej popularny, tym cena kursu może wzrosnąć. Język niemiecki, rosyjski, hiszpański, włoski i francuski to koszt około 30 do 90 złotych za miesięczne zajęcia. Natomiast jeśli mówimy o takich językach jak Chiński czy Norweski, koszt to nawet 200 złotych miesięcznie.