Jak zrobić makijaż cosplay
Hobby Moda Uroda

Jak zrobić makijaż cosplay

Jak zrobić makijaż cosplay: Cosplay to grupa ludzi, w którzy przedstawiają swoich ulubionych bohaterów. Dokładniej, uczestnicy całkowicie odtworzyli wizerunek swojego bohatera. Nie tylko noszą kostiumy, które identyfikują osobę, którą reprezentują, ale także naśladują głosy, intonacje, nawyki, pragnienia, rozmowy i inne. Makijaż każdego cosera jest bardzo staranny, co znacznie poprawia podobieństwo uczestników. do stworzonej roli. Ludzie potrzebują całkowitej przemiany, to jest esencja cosplayu.

Wizerunek postaci cosplay

Cosplay to nie tylko wcielanie się w rolę, ale sposób na życie. Dlatego każdy szanujący się coser może używać tylko własnych rąk do tworzenia wykwintnych kostiumów, używać tylko najpiękniejszych peruk i stać się postacią z pięknymi pociągnięciami pędzla. Do tego stopnia, że ​​nawet jeśli spotykają przyjaciół na ulicy, nie rozpoznają ich. Postacie z kreskówek to ładne dziewczyny przypominające lalki. Ich podstawowym wizerunkiem są duże, skośne oczy, piękne długie rzęsy, lekko uniesione brwi i małe, pełne usta o wyjątkowym odcieniu szminki. Śnieżnobiała karnacja jest uderzająca, a model postaci cosplayowej wygląda dramatycznie, ale jest to również cenione przez cosplayerów.

Jak wykonać makijaż cosplay?

Aby uzyskać maksymalny możliwy wizerunek postaci, nie jest to możliwe bez specjalnych technik makijażu. Dla wielu bohaterów kreskówek czy gier wideo niepowtarzalny makijaż  to podstawa wizerunku. Zastanawiając się, co jest potrzebne do  cosplayu, który ma być dobry. Istotny jest idealnie wyrównany koloryt skóry, dlatego nie możesz obejść się zestawu do malowania twarzy. Aby mieć piękne rzęsy, musisz kupić sztuczne rzęsy.

Sprawdź sklep:

Konturuj twarz gamą korektorów

Modelowanie podstawowe: co ma się wyróżniać – jasne, a co nie – ciemne. Aby zmniejszyć nos, na skrzydłach nałóż ciemny korektor, a na resztę jasny korektor. Aby nos był lekko skierowany do góry, narysuj czarną linię na czubku nosa. Nałóż warstwę połyskującego korektora pod brwi, aby wizualnie je unieść i sprawić, by wyglądały głębiej. Na początku trzeba uczesać brwi. Aby uzyskać długotrwały makijaż, użyj dużego, szerokiego pędzelka i delikatnie nałóż na twarz.

Cosplayu – jaki podkład wybrać

Jak zrobić makijaż cosplay
Jak zrobić makijaż cosplay

Skóra cosplayera powinna być nie tylko gładka i jasna, ale także mieć subtelne róże, które współgrają ze sobą, tworząc porcelanową teksturę. Aby uzyskać ten efekt, należy przygotować skórę do makijażu cosplayowego z dobrej jakości makijażem. Skórę należy umyć balsamem, a następnie kremem w celu zwężenia porów. To nada skórze matowy wygląd.

Należy pamiętać, że kolor płynu musi być jaśniejszy niż kolor naturalny. Makijaż należy starannie nałożyć na twarz, szyję i dekolt, aby ukryć granice. Kolejnym krokiem jest stworzenie seksownego różu, który tworzy efekt wysokich kości policzkowych i wizualnego wyszczuplenia nosa. Aby uzyskać lepsze efekty, należy przyciemnić zewnętrzną stronę policzków i skrzydełek nosa.

Makijaż oczu cosplay

Należy obficie narysować linię rzęs, zaczynając od wewnętrznego kącika do brzegu rzęs. Tusz do rzęs może być czarny lub ciemnobrązowy tusz do rzęs, najtańszy i najłatwiejszy, a także najbardziej niestabilny wybór oraz eyeliner, najlepiej specjalny samoutwardzalny żelowy długopis, dzięki któremu rzęsy nie będą unosić się pod rzęsami.

   • Na ruchome powieki należy nałożyć jasny odcień.
   • Lekko nałóż ciemny cień na górną i dolną powiekę i obrysuj dolną powiekę ołówkiem.
   • Na górze obrysuj ołówkiem i eyelinerem.
   • Nałóż kredkę na powiekę w jasnym kolorze.
   • Nałóż sztuczne rzęsy na górną i dolną powiekę.
   • Nałóż jasny odcień na dolną połowę i górną ćwiartkę powieki.

Konieczne jest nałożenie podkładu w taki sposób, aby można było ukryć wszelkie nierówności i wyglądać nieskazitelnie przez cały dzień. W okolicach oczu warto zastosować korektor o jasnym odcieniu. Nałóż grubą warstwę podkładu gąbką i nałóż płynny podkład szerokim pędzelkiem. Jeśli pożądany kolor różni się o dwa lub więcej odcieni od odcienia skóry, nie zapomnij nałożyć podkładu na szyję i uszy.

Makijaż ust Cosplay

Postać cosplayowa sugeruje zgrabny kształt. Zakryj usta podkładem i nałóż pomadkę. Cosplayer, naśladując japońską księżniczkę lub gejszę, powinien wyglądać jak lalka z porcelanową buzią i filigranowymi czerwonymi ustami. Jeśli chcesz dodać objętości ustom, zastosuj jaśniejszy odcień korektora na górnej wardze i ciemniejszy odcień pod dolną wargą. Nałóż jasny odcień na środek dolnej wargi. Najpierw ostrożnie obrysuj usta ołówkiem, a następnie nałóż pomadkę lub błyszczyk. Aby pomadka trwała długo, należy nałożyć pomadkę, a następnie sypki puder, a następnie warstwę pomadki. Aby otrzymać matową pomadkę, wystarczy po aplikacji przypudrować usta.