Mezoterapia jako skuteczny zabieg medycyny estetycznej
Uroda

Mezoterapia jako skuteczny zabieg medycyny estetycznej

Mezoterapia jako skuteczny zabieg medycyny estetycznej – wygląd zewnętrzny to niewątpliwa wizytówka człowieka. To właśnie on wpływa na pierwsze wrażenie i staje się często pomocny w zjednywaniu sobie ludzi. Dzięki pięknej skórze i zadbanym włosom czujemy się pewni siebie. Co jednak zrobić aby zatrzymać ten stan rzeczy lub zniwelować pierwsze oznaki starzenia?

Czym są zabiegi medycyny estetycznej?

Z pomocą w tej delikatnej sprawie mogą przyjść nam zabiegi medycyny estetycznej. Chodź wielu osobom nadal mylnie kojarzą się jedynie z powiększaniem piersi czy ust to coraz częściej zjednują sobie sprzymierzeńców. Za ich sprawą możemy bowiem nie tylko zapobiegać zbyt szybkiemu powstawaniu zmarszczek czy opóźniać procesy starzenia ale też zniwelować już powstałe.

Medycyna estetyczna jest obecnie prężnie działającym działem medycyny. Zabiegi które są dokonywane w jej zakresie są bezpieczne i często nieinwazyjne. Opierają się na wykorzystaniu najnowszych technologii, sprawdzonych metod i innowacyjnych rozwiązań. Wykonywane w renomowanych i sprawdzonych klinikach przez wykształcony i doświadczony personel są obecnie skuteczne i co najważniejsze bezpieczne.

Kiedy zacząć stosować zabiegi?

W obecnych czasach jakość powietrze, szczególnie w dużych miastach, jest przeważnie niska a szybki tryb życia, stres i toksyny dostarczane wraz z pożywieniem oddziaływają na nasz organizm niekorzystnie. Dzieje się tak również z naszą cerą. To ona jest pierwszą barierą ochronną naszego ciała i przyjmuje na siebie duże obciążenia. Poddawana jest codziennej ekspozycji na działanie promieni słonecznych i niekorzystnych czynników zewnętrznych dlatego tak istotne jest odpowiednie dbanie o nią każdego dnia.

Wielu osobom wydaje się iż medycyna estetyczna jest przeznaczona dla starszych osób. Prawda jest taka że to stosowanie różnego rodzaju zabiegów i odpowiednia pielęgnacja skóry w młodym wieku jest najskuteczniejszą formą opóźniania starzenia się skóry. Warto więc pamiętać, że nasza skóra starzeje się każdego dnia. Więc optymalnym okresem gdy powinniśmy zainteresować się stosowaniem zabiegów medycyny estetycznej jest 25 rok życia.
Medycyna estetyczna oferuje obecnie szeroki wachlarz możliwości wspierania i regeneracji naszego wyglądy. Najpopularniejszymi zabiegami w tym zakresie jest wypełnianie zmarszczek botoksem, ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, powiększanie ust, lipoliza ale też laserowe usuwanie blizn oraz laserowego usuwania niechcianego owłosienia. Jednym z najbardziej uniwersalnych zabiegów dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej jest również mezoterapia.

 

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to zabieg o szerokim spektrum działania. W medycynie estetycznej przeprowadza się go na skórze całego ciała. Począwszy od twarzy, szyi, dekoltu  aż po dłonie a nawet skórę głowy. Mezoterapia jest przykładem zabiegu niechirurgicznego polegającego na wprowadzaniu pod skórę substancji odżywczych  (koktajlu) i regenerujących przy pomocy mikronakłuć. W zależności od problemu z jakim chcemy sobie poradzić oraz miejsca przeprowadzenia zabiegu mezoterapii można go podzielić na kilka rodzajów.

Mezoterapia igłowa

Należy ona do najdłużej i najchętniej wykonywanych zabiegów w zakresie medycyny estetycznej. Dzieje się to za sprawą jej skuteczności w przypadku szarej i zmęczonej skórze, która ma nawet zauważalne oznaki starzenia ale też w walce z cellulitem.

Zabieg opiera się na wykorzystaniu urządzenia wyposażonego w mikroigły. Dzięki niemu możliwe jest nakłucie warstw skóry i wprowadzenie do nich substancji odżywczych. Aby jednak jego efektywność była największa a działanie najskuteczniejsze należy w tym celu stosować odpowiednio dobrane do problemu skórnego koktajle do mezoterapii. W przypadku na przykład chęci pozbycia się cellulitu należy wybierać preparaty bazujące na fosfolipidach mających działanie redukujące tkankę tłuszczową. Natomiast w preparacie stosowanym do zabiegów których głównym celem jest odmłodzenie skóry twarzy powinny znaleźć się witaminy z grupy B oraz kwas hialuronowy.

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia jako skuteczny zabieg medycyny estetycznejGłówną różnicą wynikającą z tego zabiegu a klasycznej mezoterapii jest brak wykorzystania w niej nakłuć skóry. Jest to bowiem zabieg bezinwazyjny polegający na skutecznym przenikaniu w głąb skóry składników odżywczych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych przy wykorzystaniu potencjału elektrycznego. Jest to jedna z najnowocześniejszych form tego zabiegu. Ma udowodnione działanie w walce z cellulitem a także tkanką tłuszczową lecz jego podstawowym zastosowaniem jest regeneracja, nawilżenie i przeciwdziałanie starzenia się skóry.

W obrębie zabiegów mezoterapii bezigłowej znajduje się sonoforeza i jonoforeza. Są to zabiegi różniące się między sobą zastosowaniem metod wykorzystania potencjału elektrycznego. W przypadku sonoforezy są to ultradźwięki, które zwiększają przenikalność substancji aktywnych do głębszych warstw skóry dostosowując do nich odpowiednie ich stężenie. Jonoforeza natomiast działa na zasadzie przenikalności jonów przy wykorzystaniu prądu stałego. Istotne jest więc odpowiednie dopasowanie do tego rodzaju zabiegu preparatu dającego możliwość dysocjacji elektrolitycznej.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl