Myjnia samoobsługowa - jak założyć?
Motoryzacja Usługi

Myjnia samoobsługowa – jak założyć?

Myjnia samoobsługowa – jak założyć? Bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, ile kosztuje otwarcie myjni bezdotykowej. Nie ma się temu co dziwić, gdyż wiele osób uważa myjnię bezdotykową za dochodowy biznes. Oczywiście może tak być, choć nie jest to niestety zagwarantowane. Na pewno jednak, istnieje spora szansa na zysk. Musimy jednak dowiedzieć się między innymi tego, ile kosztuje postawienie myjni bezdotykowej. Warto także zdawać sobie sprawę z tego, na jakich zasadach myjnia dotykowa funkcjonuje. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się prowadzić myjnię we właściwy sposób.

Na jakich zasadach działają myjnie?

Zanim zdecydujemy się na założenie własnej myjni samochodowej, warto dowiedzieć się, na jakiej zasadzie takie myjnie w ogóle działają. Otóż okazuje się, że myjnia co do zasady ma za zadanie umożliwić posiadaczowi pojazdu samochodowego jego umycie. Oczywiście wiele zależy od tego, z jakiego rodzaju myjnią mamy do czynienia. Myjnia bezdotykowa cieszy się bardzo dużą popularnością głównie z tego względu, że jest to myjnia samoobsługowa. W zdecydowanej większości przypadków klienci mogą korzystać z niej sami. Na szczęście, dla większości z nich jest to niezwykle proste. Nie ma więc co obawiać się tego, że nie poradzimy sobie z użyciem jej. Jeżeli jednak nie wiemy, jak skorzystać z urządzenia, możemy poprosić o pomoc osobę odpowiedzialną za nadzór nad stacją. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie również skorzystanie z instrukcji znajdującej się w pobliżu urządzenia do mycia auta. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że w myjni samochodowej znajduje się zazwyczaj automat, do którego wrzuca się monety. To właśnie po wrzuceniu do niego monet będziemy mogli umyć nasze auto. W wielu miejscach istnieje również możliwość dokonywania płatności przy pomocy karty debetowej. W zdecydowanej większości przypadków płatność taka dokonywana jest zbliżeniowo.

Czy otwarcie własnej myjni to rzeczywiście dobry pomysł?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak otworzyć myjnie samochodową. Zanim jednak zaczniemy rozmyślać nad otwarciem myjni, warto zastanowić się nad tym, czy faktycznie jest to dobry pomysł. Przede wszystkim niezmiernie ważne jest to, aby sporządzić dobry biznesplan. Już na etapie jego tworzenia będziemy wiedzieć, czy pomysł otwarcia myjni jest faktycznie godny naszej uwagi. Warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, jak pozyskamy środki potrzebne na otwarcie myjni oraz zakup urządzeń. Bez tego niemożliwe będzie prowadzenie biznesu. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniej ilości środków własnych, należy zastanowić się nad kredytem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zaciągnięcie zobowiązania finansowego nie będzie możliwe bez wkładu własnego. Niestety, nie wiele osób taki wkład posiada. Warto byłoby więc zwrócić uwagę na dofinansowania. Niestety, nie każdy będzie mógł z owych dofinansowań skorzystać. Najczęściej są to dofinansowania ze środków unijnych. Aby z nich skorzystać, będziemy prawdopodobnie proszeni o to, aby przedstawić odpowiedni wniosek i spełnić konkretne wymogi. Bez tego niemożliwe będzie niestety staranie się o dodatkowe środki pieniężne. Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jak otworzyć myjnie bezdotykową, musimy odpowiedzieć sobie także na pytanie o to, jak zareklamujemy nasze usługi. Bez odpowiedniej reklamy niemożliwe będzie pozyskanie klientów, a co za tym idzie, wygenerowanie zysku. Oczywiście reklama może przybrać rozmaite formy. Wydaje się jednak, że warto zastosować kilka rozwiązań. Na pewno wskazane będzie reklamowanie usług w sposób tradycyjny, na przykład poprzez rozdawanie ulotek. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również reklamowanie usług myjni poprzez media społecznościowe.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Myjnia samoobsługowa - jak założyć?Każdy, kto chce założyć własną myjnię samochodową musi wiedzieć, że należy dopełnić kwestii formalnych. Wpis do CEIDG nie wystarcza jednak. Konieczne jest również udanie się do urzędów i wypełnienie odpowiednich dokumentów. Wskazane jest również zbadanie rynku. Dzięki temu będziemy mogli dowiedzieć się, jak wielkie mamy szanse na rozwinięcie biznesu. Najważniejsze jest to, aby spróbować określić, w jakim miejscu będzie największe zainteresowanie naszą myjnią samochodową. Jeżeli w pobliżu miejsca, w którym chcemy otworzyć myjnię działa wiele myjni, szanse na pozyskanie klientów nie są być duże. Należy mieć tego świadomość. Warto byłoby również zdawać sobie sprawę z tego, że prowadzenie własnej myjni samochodowej nie zawsze jest gwarancją sukcesu. W niektórych przypadkach nie udaje się wypracować zadowalającego nas zysku. W każdym przypadku wskazane jest zaś uzbrojenie się w cierpliwość. Na efekty każdej, nawet najcięższej pracy trzeba będzie poczekać. Zawsze warto mieć również plan awaryjny, gdyby cokolwiek poszło nie tak. Nie warto zapominać również o zatrudnieniu odpowiednich pracowników, zwłaszcza jeżeli oprócz myjni bezdotykowej zamierzamy prowadzić stację paliw. Warto bowiem zaznaczyć, że myjnia bezdotykowa bardzo często w pobliżu stacji paliw się znajduje. Prowadzenie dwóch różnych biznesów znacząco zwiększa szanse na sukces.