Wakacje all inclusive - wszystko co powinieneś wiedzieć
Turystyka

Wakacje all inclusive – wszystko co powinieneś wiedzieć

Wakacje all inclusive – wszystko co powinieneś wiedzieć – letni sezon urlopowy jeszcze daleko, jednak już teraz sporo osób rozgląda się za miejscem na wczasy. W poszukiwaniu idealnego miejsca podróży wielu Polaków decyduje się udać się do biura podróży. Wyjazdy z biurami podróży na wakacje typu All Inclusive cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Wybierają je przede wszystkim Ci, którzy urlop lubią spędzać w sposób leniwy, leżąc całymi, długimi dniami na plaży lub nad basenem.

To również ciekawa opcja dla osób wybierających się wypoczynek z dziećmi. Wybierając się na beztroski wypoczynek nie chcemy się martwić żadnymi dodatkowymi opłatami np. za napoje czy posiłki, które mogłyby znacznie podwyższyć cenę wyjazdu, obniżając jego komfort. Warto więc poznać kilka wskazówek zanim wybierzemy opcję All Inclusive. Czym właściwie są wczasy All Inclusive, jakie są rodzaje oraz czego możemy się spodziewać?

Czym jest opcja “wszystko w cenie”?

Sama opcja All Inclusive oznacza, że oferowana cenie wycieczki, to nie tylko przelot i nocleg w hotelu, ale także wliczone są również różne inne, dodatkowe usługi świadczone przez dany hotel. Niestety nie ma regulacji co taki pakiet ma zawierać i jest on określany indywidualnie przez każdy hotel czy też biuro podróży. Warto, więc przed wyjazdem na wczasy dobrze zapoznać się z zakresem usług oferowanych w ofercie. Najczęściej taki zakres świadczeń podany jest przy opisie wycieczek. Najczęściej zestaw obejmuje trzy posiłki dziennie w hotelu, przekąski w tak zwanych snack barach, napoje bezalkoholowe i alkohole oraz atrakcje sportowe. To opcja zapewniająca duży komfort podczas wypoczynku, nie musimy się martwić o dodatkowe koszty posiłków czy napojów. Opcja to oferuje często animacje dla dzieci, dzięki czemu jest również świetnym rozwiązaniem dla rodziców z dziećmi. Warto jednak pamiętać, że w wielu hotelach All inclusive obowiązuje w określonych godzinach, zazwyczaj od śniadania do późnego wieczora.

All inclusive nie zawsze oznacza to samo

Wykupując bogatszą wersję wakacji zakładamy, że na miejscu już niczym nie będziemy musieli się przejmować. Tymczasem nie do końca tak jest. Wczasy typu “wszystko w cenie” różnią się od siebie wariantami. Warto jest więc zapoznać się co dokładnie zawierają, tak by nie spotkała Nas niemiła niespodzianka na miejscu. Warto jednak zaznaczyć, że nie istnieją sztywne, odgórne regulacje co do nazewnictwa i zakresu obowiązywania. I tak możemy spotkać dwie wersje jak All Inclusive i All Inclusive Plus lub wersję soft i light. Zanim udasz się na wczasy koniecznie zapoznaj się co dokładnie zawierają konkretne pakiety.

  • Wersja Soft – najczęściej trzy posiłki dziennie (podawane w konkretnych przedziałach godzinowych) oraz wyłącznie napoje bezalkoholowe. Za alkohol trzeba dodatkowo zapłacić. 
  • Wersja Light – uboższa wersja “all inclusive”. Gość ma w cenie śniadanie, obiad i kolacją, oraz określoną liczbę napojów, przeważnie podawanych do posiłków.
  • Wersja “All inclusive 24” – wersja oznaczająca, możliwość korzystania z wyżywienia, napojów i wybranych usług można korzystać przez całą dobę. 
  • Wersja “All inclusive plus” to pakiet rozszerzony. W opłacie goście mają dostęp do atrakcji oferowanych przez hotel jak SPA,masaże czy też kort tenisowy.
  • Wersja “All inclusive premium” – najbardziej rozbudowana formuła all inclusive. Gość ma oczywiście dostęp do usług, które są dla innych urlopowiczów dodatkowo płatne. I tak przy wykupieniu tej wersji ma dostęp do minibaru w pokoju, wizyty w restauracji a la carte, room service czy własny leżaki i ręczniki na plaży. Dla dzieci zapewniony jest animator.

Pokoje w All Inclusive

Wybierając się na wczasy nie chcesz ciągle myśleć czy czegoś nie zapomniałaś zabrać? Decydując się na zakup wersji All Inclusive otrzymujesz również określone wyposażenie pokoju. Standardowym wyposażeniem są ręczniki, szlafroki, klapki na basen a nawet kapelusze. To duże ułatwienie podczas pakowania, dzięki czemu nie trzeba zabierać tak dużo rzeczy do walizki. Przy wykupienie rozszerzonych wersji All Inclusive Sardynia możemy liczyć nawet na minibarek w pokoju. Oczywiście w zależności od pakietu różni się również jakość pokoi. 

Dla kogo takie wczasy?

Jeśli potrzebujesz pełnego relaksu podczas wypoczynku w hotelu z basenem czy też blisko plaży to wersja All Inclusive jest dla Ciebie. Opcja ta z roku na rok zdobywa coraz większą popularność wśród Polaków. Gwarantuje spokój na wakacjach nawet dla rodzin wyjeżdżających z dziećmi – dzięki specjalnym animatorom.  Jest to wersja głównie dla osób, którzy chcą większość wypoczynku spędzić na terenie hotelu lub w niewielkim otoczeniu. Dzięki dodatkowym usługom opuszczanie hotelu może być zupełnie bez celowo. Przed wykupieniem danej wersji, warto dokładnie zapoznać ze szczegółowym opisem tak żeby wykupiony pakiet w pełni spełniał Nasze oczekiwania. Potrafią one znacznie się od Siebie różnić. Najskromniejsze pakiety oferują jedynie posiłki, natomiast najbardziej rozszerzone zapewniają dostęp do hotelowego SPA, specjalnej restauracji czy też nieograniczony dostęp do baru z alkolem. 

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl