Pomysł na biznes: warsztat samochodowy!
Motoryzacja Praca

Pomysł na biznes: warsztat samochodowy!

Pomysł na biznes: warsztat samochodowy! W chwili obecnej swoboda prowadzenia działalności gospodarczej jest ogromna. Każdy, kto tylko ma na to ochotę, może założyć firmę o praktycznie dowolnie przez siebie wybranym profilu. Własna firma to ogromne możliwości – przedsiębiorca sam decyduje o wysokości swoich zarobków. Z racji tego, iż prowadzenie własnej firmy wiąże się z wielką liczbą przywilejów, sporo osób podejmuje decyzję o utworzeniu własnego przedsiębiorstwa.

Są jednak takie osoby, które kompletnie nie wiedzą czym ich firma miałaby się zajmować. Bardzo dobrym pomysłem na firmę jest na przykład warsztat samochodowy. Popyt na usługi związane z naprawianiem samochodów z pewnością nie zmaleje w najbliższych latach. Wręcz przeciwnie – bardziej prawdopodobne jest to, że jeszcze bardziej wzrośnie.  

Samochody w Polsce i w innych krajach

Polacy uwielbiają samochody. We wszystkich ogólnodostępnych rankingach i statystykach jesteśmy na pierwszym miejscu pod względem liczby posiadanych samochodów. Z czego to wynika? Zapewne z wygody oraz pożądanego poczucia bezpieczeństwa. Samochodem można przecież dojechać wszędzie. Komunikacją publiczną nie dojedziemy przecież dokładnie z punktu A do punktu B.

Według najnowszych danych, w 2018 roku w każdym dniu roboczym zarejestrowano przeszło 2000 samochodów osobowych. Są to dane, które udowadniają, że liczba samochodów rośnie lawinowo w naszym kraju. Warszawa w porównaniu z innymi europejskimi stolicami posiada kilkukrotnie większą liczbę samochodów osobowych przypadających na jednego mieszkańca. Te wszystkie przywołane przez nas dane pokazują, że popyt na usługi związane z naprawianiem samochodów w ciągu kilkunastu najbliższych lat na pewno nie zmaleje, a wręcz przeciwnie. Dlatego też wszystkie osoby, które chciałyby założyć własny warsztat samochodowy, z pewnością nie powinny się dłużej zastanawiać. Własny warsztat samochodowy to naprawdę rewelacyjny pomysł na biznes! 

Zanim założysz warsztat samochodowy – o czym koniecznie trzeba pamiętać?

 

Niektórym może wydawać się, że założenie własnego warsztatu samochodowego jest banalnie proste. Nic bardziej mylnego. Utworzenie działalności gospodarczej jest oczywiście w miarę proste, jednak pomieszczenie, w którym miałyby być realizowane naprawy, musi spełniać szereg norm. Oprócz tego, musimy również zakupić wiele niezbędnych narzędzi. No i rzecz najważniejsza: lokalizacja. Wszystkie te elementy trzeba mieć koniecznie na uwadze podczas zakładania własnego warsztatu samochodowego. 

Lokalizacja warsztatu samochodowego

Gdzie najlepiej jest otworzyć własny warsztat samochodowy? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób. Znalezienie dobrego miejsca dla warsztatu samochodowego tak naprawdę nie jest łatwe. Oczywiście, samochody na samym początku można naprawiać we własnym garażu. Wszystko zależy od tego, gdzie znajduje się ten garaż. Jeśli garaż zlokalizowany jest w szczerym polu z dala od cywilizacji, wówczas zakładanie w nim warsztatu samochodowego z pewnością nie będzie korzystnym rozwiązaniem. 

O wiele lepszym rozwiązaniem jest poszukanie jakiegoś dobrego lokalu nadającego się na warsztat samochodowy. Przystosowanie budynku do naprawiania samochodów będzie oczywiście trochę kosztowało, jednak z pewnością się opłaci. Najważniejsze jest to, aby wynajęty budynek znajdował się w dobrej lokalizacji. Wtedy nasze szanse na dotarcie do szerokiego grona klientów wzrosną w sposób znaczący. 

Jaka powinna być powierzchnia warsztatu? Według opinii zdecydowanej większości ekspertów najlepiej jest, gdy wynosi ona minimum 100 metrów kwadratowych. W ten sposób w warsztacie będą mogły w tym samym czasie zmieścić się dwa naprawiane samochody, małe biuro a także mini magazyn. Warto wiedzieć, że przy zakładaniu własnego warsztatu samochodowego trzeba także spełnić nieco inne normy. Chodzi tutaj o to, że budynek musi posiadać odpowiednie oświetlenie oraz wentylację. Ponadto, trzeba także zainwestować w podłogi antypoślizgowe. 

Zapisanie się do autoryzowanej grupy warsztatów

części do samochodów koreańskich
części do samochodów koreańskich

Warto wiedzieć, że posiadając własny warsztat samochodowy, nie trzeba wcale działać na własną rękę. W chwili obecnej osoby mające warsztaty mogą zapisać się do działających w naszym kraju sieci warsztatów. Zapisanie się do autoryzowanej grupy warsztatów daje cały szereg rozmaitych korzyści. Mowa tutaj w szczególności o zdecydowanie większej rozpoznawalności na start. Możliwość działania pod szyldem znanej marki otwiera przed nami od razu cały szereg korzystnych rozwiązań. Oprócz tego, autoryzowana grupa warsztatów za nas będzie realizowała działania marketingowe, przeprowadzi szkolenia dla mechaników https://readyauto.pl/oferta/mechanik-szczecin/ oraz udostępni nam nowoczesny sprzęt o charakterze diagnostyczno-naprawczym. Zapisanie się do sieci warsztatów wiąże się również oczywiście z koniecznością spełnienia jasno określonych wymogów dotyczących wyposażenia warsztatu, poziomu obsługi klienta, cen czy kwalifikacji zatrudnianych pracowników. Zanim podejmiemy decyzję o zapisaniu się do autoryzowanej grupy warsztatów warto dokładnie zastanowić się, jakie są plusy i minusy takiego pomysłu.

 

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl