Smartfon Nokia 2.4 TA-1270 2/32 GB Szary 
Technologie

Smartfon Nokia 2.4 TA-1270 2/32 GB Szary 

Smartfon Nokia 2.4 TA-1270 2/32 GB Szary  – w obecnych czasach rynek smartfonów jest naprawdę obszerny, lecz zarazem zdominowany przez największych producentów technologii. Mamy tutaj na myśli takie firmy jak choćby Xiaomi, Samsung czy też Apple, które swoimi urządzeniami podbiły serca setek milionów konsumentów. Nie ma więc co się dziwić, iż wiele innych producentów odpadło z wyścigu i nie pełnią znaczącej roli w dystrybucji smartfonów.

Wielu z nas zapewne pamięta sławne telefony komórkowe od Nokii, które jeszcze kilkanaście lat temu wyznaczy trend. Konkretny model pod nazwą “Nokia 3310” przyjął miano “niezniszczalnego” przez swoją solidną konstrukcję. Gdzie natomiast dziś uda nam się usłyszeć o wspomnianym producencie smartfonów? Wydawać się może, iż Nokia całkowicie wycofała się z rynku i zakończyła działalność w segmencie urządzeń mobilnym. Prawda jest jednak zupełnie inna! Fińska firma ma się dobrze, a ostatnimi czasy podjęła się produkcji smartfonów zwanych budżetowcami. Czym one są oraz czy warto je dzisiaj zakupić? Na te oraz inne pytania odpowiedzi znajdują się w dalszej części artykułu. 

Tanie telefony od Nokii

Smartfon Nokia 2.4 TA-1270 2/32 GB Szary 

Wiele osób decydując się na zakup nowego telefonu komórkowego zwraca przede wszystkim uwagę na dwa aspekty: markę oraz cenę. Jak się okazuje bowiem, popularność danej firmy ma większe znaczenie niżeli specyfikacja urządzeń, jakie produkuje. Stąd też, dla przykładu, Samsung może wypuścić na rynek urządzenie o możliwościach nieadekwatnych do jego ceny, a ludzie i tak je kupią, gdyż renoma, jaką koreański gigant zyskał zaćmiewa wszelkie niedopracowania produktowe. Natomiast jak wygląda sprawa z ceną? Prosto mówiąc: czym jest ona niższa, tym większa szansa, że potencjalny konsument zdecyduje się na zakup. Tendencja ta utrzymuje na rynku smartfonów od lat, zarówno wśród budżetowców, jak i flagowców. Co jednak oznaczają wspomniane terminy? Budżetowcami zwie się telefony komórkowe, które przykuwają uwagę głównie swoją niską ceną, która spowodowana jest gorszą specyfikacją tego typu urządzeń. Określenie takie stosuje się głównie wobec telefonów do tysiąca złotych. Flagowce z drugiej strony to te topowe, najdroższe modele, które mają pokazać w danym kwartale lub roku możliwości danej firmy. Posiadają one możliwie najlepsze komponenty, a za tym idzie także ich cena, która wynosi zazwyczaj kilka tysięcy złotych. Wiele więc osób przed wyborem nowego telefonu staje przed dylematem wybrania budżetowca czy też flagowca. Na co się końcowo zdecydować? Wszystko zależy głównie od naszych preferencji, o których więcej w kolejnym akapicie. 

Różne potrzeby – różne urządzenia

Przed zakupem nowego smartfona powinniśmy przede wszystkim zadać sobie konkretne pytanie: “Po co nam on jest?”. Dzięki temu będziemy mogli zdefiniować, czego oczekujemy od urządzenia, a tym samym dostosować nasz budżet do zakupu. Młody człowiek bowiem będzie potrzebować znacznie wydajniejszego smartfona od chociażby emeryta, którego potrzeby skupiają się głównie wokół dzwonienia czy też wysyłania wiadomości. Czy jest więc jakikolwiek sens inwestowania kilku tysięcy złotych w najnowszego flagowca, gdy zarówno tańsza alternatywa spełni wszystkie potrzeby danej osoby? Z tego też powodu pierwszym ważnym aspektem jest właśnie określenie naszych potrzeb. Drugą sprawą jest wybranie urządzenia o korzystnym stosunku jakości do ceny, co jest znacznie trudniejsze. Jeśli bowiem nie jesteśmy ekspertami rynku smartfonów bardzo ciężko jest odnaleźć się w tak ogromnym dziale gospodarki, gdzie dostęp mamy do setek różnych modeli. Na szczęście jednak, jeśli poszukujemy budżetowca, możemy polecić konkretny telefon, jakim jest Smartfon Nokia 2.4 TA-1270, o której więcej informacji znajduje się poniżej.

Budżetowiec dla osób niewymagających

Smartfon Nokia 2.4 TA-1270, jako budżetowiec, nie będzie topowym urządzeniem na rynku, jednak sprawdzi się w wielu sytuacjach. Dzięki procesorowi MediaTek MT6762 Helio P22 zapewnioną mamy przyzwoitą wydajność pozwalającą na płynne korzystanie z podstawowych aplikacji. W połączeniu z 2GB szybkiej pamięci RAm zyskujemy wydajność, która zaspokoi potrzeby niewymagającego użytkownika. Ekran natomiast jest typowym IPS-em, przez co zyskujemy dobry kontrast kolorów oraz ogólną jakość wyświetlanego obrazu. Jak jednak wygląda sytuacja z aparatami, jakie mamy do dyspozycji. Nokia przygotowała dwa moduły tyle oraz jeden przedni. Główny aparat jest 13 Mpx, natomiast wspomagający go monochromatyczny posiada rozdzielczość na poziomie 2 Mpx. Połączenie to pozwala uchwycić momenty w naprawdę świetnej jakości, nawet w nocy, gdy warunki są do tego niesprzyjające. Kolejnym ważnym aspektem, szczególnie dla starszych osób jest bateria. W tym wypadku obecne jest ogniwo o pojemności 4500 mAh, które zapewni pracę urządzenia nawet przez półtorej dnia! 32GB pamięci wbudowanej natomiast pozwolą na zachowanie ogromnej liczby zdjęć, filmów czy też aplikacji bez konieczności wybierania między nimi. Wszystkie te komponenty zamknięte został w eleganckiej, szarej obudowie, która swoją wytrzymałością uchroni urządzenie przed wszelkimi uszkodzeniami.