Jak czyścić płytki drewnopodobne?
Wnętrza

Jak czyścić płytki drewnopodobne?

Jak czyścić płytki drewnopodobne? Płytki drewnopodobne są oryginalnym rozwiązaniem aranżacyjnym. Szczególnie się sprawdzają w kuchni, jak i także w łazience. W zasadzie to drewnopodobne płytki ceramiczne możemy zamontować absolutnie wszędzie. Wszystko z uwagi na to, że są one odporne na wilgoć oraz na różnice temperatur. Na pewno reagują o wiele, wiele lepiej od klasycznego drewna. Musimy jednak pamiętać, że o drewnopodobne płytki ceramiczne ścienne musimy odpowiednio zadbać. W jaki sposób?

Czym w ogóle są drewnopodobne płytki?

Na rynku mamy dostępne przeróżne płytki ścienne https://ceramixplytki.pl/3-plytki-scienne oraz płytki podłogowe imitujące drewno. Niektóre z nich są w kształcie prostokątów czy też kwadratów. Inne z kolei posiadają powierzchnię gładką czy też są pokryte specjalnymi słojami, które przypominają takie same jak w drewnie. Bardzo podobnie jest z kolorystyką. Kafelki drewnopodobne przybrać mogą przeróżne kolory. Wszystko jest zależne od tego, jakie konkretnie drewno imitują.

Jak czyścić płytki drewnopodobne?Płytki ceramiczne drewnopodobne imitują świetnie drewno. Są one bardzo funkcjonalne, ale są także bardzo trwałe. Dlatego też wybieramy je bardzo chętnie do aranżacji wnętrz naszych mieszkań. Płytki drewnopodobne sprawdzają się rewelacyjnie w miejscach, gdzie zastosowanie klasycznych ścian z drewna czy też podłóg jest po prostu niepraktyczne. Za przykład możemy dać wilgotną łazienkę. Płytki drewnopodobne łazienka wnętrzu nadają charakteru niepowtarzalnego. Do tego są odporne na uderzenia oraz na zarysowania. Co więcej są bardzo łatwe w czyszczeniu oraz w pielęgnacji.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając odpowiedni środek czystości?

Z racji tego, że podłoga czy też schody z płytek imitujących drewno https://ceramixplytki.pl/10-plytki-drewnopodobne są bardzo często użytkowane, to wymagają czyszczenia regularnego oraz pielęgnacji na odpowiednim poziomie. W porównaniu do płytek znajdujących się na ścianie drewnopodobne płytki ceramiczne dekoracyjne są o wiele bardziej narażone na ścieranie oraz także na zabrudzenie. Aby dana podłoga wyglądała przez lata dobrze, należy usuwać często z niej powstałe zanieczyszczenia. Na sklepowych półkach znajduje się bardzo dużo przeróżnych preparatów czyszczących, jednak zanim się zdecydujemy na zakup konkretnego powinniśmy się zapoznać z etykietą, która jest umieszczona na opakowaniu. Jest to takie ważne z uwagi na to, że niestety nie każdy środek czyszczący sprawdza się w przypadku mycia drewnopodobnych płytek dekoracyjnych.

Naturalne środki czystości

Do czyszczenia powierzchni drewnopodobnych płytek na ścianie użyć możemy po prostu gotowego preparaty, który jest dostępny w zasadzie w każdym sklepie bądź też skorzystać ze sposobów domowych na usuwanie zanieczyszczeń. Środki naturalne myjące nie tylko czyszczą skutecznie, ale także są bardzo przyjazne dla środowiska. Jednym z takich właśnie specyfików jest ocet. Świetnie sobie radzi ze wszelkimi zabrudzeniami, które nagromadziły się w fugach, jak i także poradzi sobie ze smugami na powierzchniach. Do tego nabłyszcza delikatnie nasze płytki. Odrobinę octu mieszamy z niewielką ilością wody. W kolejnym kroku czyścimy powierzchnię zabrudzoną gąbką. Ocet sobie radzi także z plamami bardzo tłustymi oraz z brudem nagromadzonym. Wystarczy, że wcześniej podgrzejemy. Środkiem domowym do mycia drewnopodobnych płytek jest także szare mydło. Kosmetyk świetnie usuwa zabrudzenia, a do tego poleruje kafelki czy też zabezpiecza powierzchnię czyszczoną przed osadzaniem się brudu na niej.

Chemiczne środki do mycia drewnopodobnych płytek

Do mycia podłogi z takich płytek można użyć środków gotowych znajdujących się w sklepach. Jednak zapoznajmy się ze sposobem użycia konkretnego preparatu. Szczególnie mowa o proporcjach, w których należy go rozcieńczyć. Roztwór ze zbyt dużą ilością środka chemicznego niszczyć może płytki, powodując ich mocne odbarwienie. Zabrudzenia, które powstały w porach podłogowych płytek usuwa skutecznie środek o zasadowym odczynie. Z kolei zaś kamień, który gromadzi się na płytkach wskutek samego procesu odparowywania wody, lepiej zmywa czyszczący preparat o odczynie kwaśnym.

Sposób czyszczenia płytek drewnopodobnych

Płytki drewnopodobne https://ceramixplytki.pl/ są dosyć łatwym materiałem do czyszczenia. Są one odporne na działanie wilgoci, a tym samym także na tworzenie się pleśni. Do mycia ich powierzchni wystarczy w zupełności woda z dodatkiem odpowiedniego detergentu.  Brud niestety bardzo łatwo się gromadzi w szczelinach płytek. Dotyczy to kafelek z ozdobnymi wycięciami, które niezmiernie pięknie się prezentują. Musimy to przyznać. Robią wrażenie. Do mycia powierzchni tego rodzaju przydaje się szczotka, którą dotrzeć można do miejsc trudno dostępnych.

Wybierając do domu płytki drewnopodobne, zwrócić warto uwagę na klasę ich ścieralności, ponieważ pozwala ona znacznie przewidzieć, jak dany materiał się zachowa po myciach licznych. Po ułożeniu podłogi z drewnopodobnych płytek z użytkowaniem ich należy poczekać minimum dobę. Dzięki temu użyty klej dokładnie wyschnie. Aby przyspieszyć zakończenie prac, skorzystać można ze specjalnej szybkowiążącej się zaprawy.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl